Krok #4 Tworzę synergię swoich działań

By | piątek, 16 września 2016 Leave a Comment

tworzenie synergii działań
Krok #4 Tworzę synergię swoich działań


Poprzednim razem zachęcałam Was do wybrania maksymalnie 3 umiejętności, nad którymi będziecie chciały pracować. 
 Zasugerowałam, że możecie wybrać mniej cech, ale nie więcej. Wyjątkiem od tej reguły może być podział na strefy życia, jeśli takie występują. Na swoim przykładzie wyjaśniam, co mam na myśli:


1.     życie prywatne - niektórzy twierdzą, że dla naszego sukcesu kluczowe są czynności, które  wykonujemy poza pracą - dobrowolnie, zmotywowani potrzebami płynącymi z naszego wnętrza
2.     praca - zazwyczaj 8 godzin dziennie - to na tyle dużo czasu, że warto ustalić, co chcemy osiągnąć


Wszyscy mamy ograniczone zasoby, czas i pieniądze, zatem próba zrobienia zbyt wiele może przysporzyć tylko frustracji i niewywiązania się przed samą sobą z własnych założeń.Ja regularnie walczę ze sobą, żeby nie planować zbyt dużo. Lubię to robić, a później kalendarz pęka w szwach, nie jestem w stanie przeznaczyć tyle czasu ile powinnam na poszczególną czynność i pojawia się zwątpienie. Dlatego też solidnie ćwiczę i staram się usuwać niepotrzebne zadania.
Dziś dzielę się z Wami moją listą umiejętności, które chciałabym rozwinąć Zachęcam również do podzielenia się Waszymi listami w komentarzu lub na Facebooku, bo takie publiczne deklaracje zawsze lepiej na nas działają :)
Pamiętajcie - maksymalnie 3 cele dla danego bloku życiowego.


 Lista umiejętności w życiu prywatnym Cyfrowej Nomadki


  • FIT & HEALTHY

Jeśli ten cel nie zostanie spełniony, to tak naprawdę wszystko inne straci na swojej wartości. Aby działać potrzeba mieć odpowiednie warunki ku temu, energię i dobre samopoczucie. Dlatego stawiam na dobre odżywianie się (HEALTHY) i aktywność fizyczną (FIT).

  • umiejętności blogerskie 

Czyli pisanie własnych tekstów i zarządzanie blogiem.Założyłam tego bloga w celu motywowania samej siebie do regularnej pracy nad sobą i z samej chęci posiadania własnego miejsca w przestrzeni internetowej, a docelowo pracowania za pomocą internetu.
Poza tym blogowanie to coś, do czego mnie ciągnie i chciałabym robić to możliwie jak najlepiej, dlatego umieściłam umiejętności blogerskie na swojej liście.

  • umiejętności autocoachingowe 

Chciałabym poznać i zrozumieć siebie lepiej oraz wdrażać plany w życie. Chciałabym żyć z przekonaniem, że to ja kształtuję swoje życie. Oczywiście nie możemy wszystkiego przewidzieć, ale zdecydowanie możemy pracować nad sobą i dawać z siebie jak najwięcej. Uwielbiam planować. Czasem jednak brakuje mi bodźca do działania, więc chiałabym użyć autocoachingu i tego bloga do kontrolowania postępów i zachęcania samej siebie do podejmowania kolejnych działań. Do każdego planu będę dokładac doatkowe działanie, aby obudzić w sobie doer's attitute.

 Lista umiejętności w pracy


  • posługiwanie się językiem angielskim na poziomie zaawansowanym

W obecnych czasach globalizacji znajomość języka angielskiego nie potrzebuje dodatkowego komentarza.  Podziwiam osoby, które posługują się tym językiem  jak rodzimym (pomimo tego, że to ich kolejny język) i ja sama też chciałabym dojść do takiego momentu w swoim życiu. Jest to część profesjonalnego wizerunku, jaki chciałabym stworzyć wokół samej siebie, więc uważam tę umiejętność za MUST HAVE. Dodatkowo, praca zdalna dostępna jest zazwyczaj w języku angielskim, więc to kolejny argument za.

  • rozwój umiejętności miękkich

Zależy mi głównie na umiejętnościach komunikacyjnych oraz zarządzania sobą i innymi. Trafiłam na bardzo fajną firmę, gdzie mam możliwości regularnie pracować nad takimi umiejętnościami, co jest dużym plusem!

  • Excel bez tajemnic

Uwielbiam to narzędzie. Z obróbką danych całkiem nieźle sobie radzę, jednak jest kilka zagadnień, w których jestem zupełnie zielona, jak chociażby makra. Dlatego czuję potrzebę regularnego zgłębiania tajników, istniejących skrótów i dodatkowych funkcjonalności.


Synergia działań

Jak widzicie moje umiejętności łączą się ze sobą, występują pomiędzy nimi pewne powiązania. Umiejętności autocoachingowe rozwijane w domu wiążą się poniekąd z umiejętnościami miękkimi, nad którymi mogę pracować w pracy. Zdrowa dieta to nie tylko jedzenie w domu, ale także i w pracy. Język angielski wykorzystywany jest przeze mnie w obu środowiskach. Umiejętności zdobyte przy pisaniu bloga mogę w jakimś stopniu używać w pracy podczas pisania maili.


Na koniec coś, co ostatnio polubiłam, czyli inspiracja definicją:


"Synergia to współdziałanie różnych czynników, którego efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań."
[Wikipedia]Teraz zadanie dla Was: Z jakich bloków życiowych składa się Wasze życie? Nad jakimi umiejętnościami chcecie pracować? Czy dostrzegacie Waszą synergię działań?Buźka,
NomadkaNowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze :