Jestem ćwierćwiekowa

By | piątek, 2 września 2016 10 comments
moje urodziny, 25 lat
Jestem ćwierćwiekowa

Data 1 września różne się kojarzy. 


Dla niektórych oznacza koniec wakacji i nowy rok szkolny, dla innych rocznicę wybuchu wojny - na pierwszy rzut oka nic w tej dacie pozytywnego, 

Dla mnie zawsze była to pozytywna data, bo oznaczała moje urodziny :)

Dziś ukończyłam 25 lat. Nie jestem osobą, która potrzebuje wielkiego świętowania. Chociaż oczywiście miło, kiedy Twoi bliscy o Tobie pamiętają :) Piszę dlatego, że był to naprawdę dobry dzień i chciałabym zostawić po nim mały ślad :)

Bieganie


Rano, przy energii na poziomie niemalże zerowym, jakoś dałam radę kolejny raz włożyć buty do biegania i przebiec te 4 km (dystans krakowskiego Poland Business Run). Niby to niedużo, ale jeszcze dwa tygodnie temu bieganie rano było dla mnie zupełnie nie do przejścia. Dodatkowo dzisiaj zmieściłam się w czasie 5 min/km na całym dystansie, co jest moim najlepszym osiągnięciem do tej pory. 

Praca


Później rowerem do pracy, gdzie też było bardzo miło. Było ciasto urodzinowe i prezent (otrzymany już dzień wcześniej) idealnie wpasowujący się w mój aktualny etap życia. Mianowicie chodzi o książkę "Zarządzanie sobą" Beaty Kozyry, którą będę chciała wykorzystać jako inspirację w najbliższym czasie. Zaczęłam ją czytać już wczoraj. Dziś sporą część dnia spędziłam na czekaniu u lekarza i siedząc w autobusie, więc mogłam odkrywać zawartość kolejnych stron. U lekarza, bo od dzisiaj tez zaczęłam oficjalnie pracę na nowym stanowisku. Stałam się oficjalnie częścią fajnego zespołu i zmieniłam warunki zatrudnienia, z których wcześniej nie byłam zadowolona. Kolejne przyjemne wydarzenie.

Pole Dance


Po pracy szybko do mojej szkoły Real Passion na zajęcia pole dance. Ćwiczę już od bodajże 10 miesięcy i sprawia mi to ogromną frajdę. Zrobiłam bardzo duży postęp zaczynając praktycznie od zera. Wciąż jest też mnóstwo figur, które kompletnie mi nie wychodzą. Ale to dobrze, bo mam nad czym pracować :) Także pod tym względem pozytywne popołudnie  jak na każdy czwartek przystało.

Rodzina


Przyszedł też czas na rozmowy z najbliższymi, które szczególnie cieszą w tym dniu. Z powodu mieszkania w innym mieście, świętowanie w gronie rodzinnym planuję dopiero w następny weekend. Telefony dzisiaj w zupełności wystarczyły, żeby utrzymać uśmiech na twarzy.

Związek 


Wieczór z chłopakiem, który sprawił mi niespodziankę. Wiedziałam, że mogę spodziewać się perfum, ale nie podejrzewałam niczego innego. A to właśnie przewodnik po Tajlandii był dzisiejszą wisienką na torcie. Ostatnio mam ogromną fazę na ten kraj. Takie samo uczucie jakie wcześniej miałam odnośnie Brazylii. Ciągle siedzi mi w głowie kiedy mogłabym tam polecieć. Wydaje mi się, że 2017 rok nadaje się do tego bardzo dobrze.

Cyfrowa Nomadka


Jeszcze jedna rzecz. Ten blog założyłam z myślą o dążeniu do bycia Cyfrową Nomadką. Zakupując własną domenę zdałam sobie sprawę, że w małej części spełniłam to marzenie. Od tego momentu jestem Cyfrową Nomadką i mam na to wyłączność w .pl


A Ty co lubisz w swoich urodzinach najbardziej? Które wspominasz najlepiej i dlaczego?


Buźka,
Nomadka


P.S.


Czasem nasze marzenia spełniają się w nieco inny sposób niż myśleliśmy początkowo.

Podobno trzeba wiedzieć, o czym się marzy! (Dlatego tak ważne jest precyzyjne wyznaczanie sobie kierunku naszego działania). Wprawdzie nie osiągnęłam celu tego bloga. Jednak świadomość, że domena cyfrowanomadka.pl jest moja budzi we mnie satysfakcję, a to chyba najważniejsze :)

W nadchodzącym czasie chciałabym poświęcić więcej uwagi na lepsze zrozumienie siebie, popracować nad wizją swojej rzeczywistości, skupić się na kilku aspektach i tak zdefiniować cele, żeby je zrealizować.

Nowszy post Starszy post Strona główna

10 komentarzy :

 1. Najbardziej lubię gdy najbliżsi pamiętają, gdy zadzwonią z życzeniami i miłym słowem. Prezenty fajnie gdy są, ale bardziej cenię sobie pamięć. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne, pamięć i miłe słowo są najważniejsze. Jeśli chodzi o prezenty, to moimi ulubionymi są takie, które zostały starannie dobrane, a więc nie chodzi o prezent sam w sobie, ale raczej o fakt, że ktoś nas bardzo dobrze zna i poświęcił czas, żeby znaleźć coś, co nam sprawi radość :)

   Usuń
 2. Urodziny obchodzę w Sylwestra :) Dzień urodzin nie zapomnę nigdy. To był najwspanialszy dzień jaki mogłam sobie wymarzyć dzień w białej sukni a za oknem śnieg :) w dzień urodzin powiedziałam sakramentalne TAK. W tym roku przypada druga rocznica ślubu a zarazem urodziny i będę kończyła 26 lat ;). Czas leci a ja cały czas mam wrażenie że to sen ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Renata, to masz wyjątkowe szczęście z tą datą! Zaczyna się Nowy Rok i zaczynasz kolejny rok w swoim życiu, bardzo miło. Gratulacje z okazji ślubu i kolejnych rocznic :)
   Jeśli masz wrażenie, że to sen, to bardzo pozytywnie świadczy o Waszym związku, ekstra!

   Usuń
 3. Dobrze wypisać sobie pozytywne zdarzenia z każdego dnia, robię to od jakiegoś czasu i w gorszych chwilach bardzo podnoszą na duchu :) Bo życie jest piękne, łapmy te chwile.
  Spóźnione życzenia urodzinowe - realizacji marzeń i wielu powodów do radości! Dla mnie ten dzień zawsze jest wyjątkowy, zawsze w gronie najbliższych. :)

  http://aleksandrakaliszan.com/pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Ci, Olu zarówno za życzenia jak i dobrą wskazówkę :) Przyznam się, że nieregularnie wpisuję w swój kalendarz zdarzenia, z których danego dnia jestem szczególnie zadowolona. Warto by zastanowić się nad wypracowaniem takiego nawyku, bo rzeczywiście wywołują uśmiech jeśli się do nich wraca.

   Usuń
  2. Blog jest super na to miejscem. :) Pozdrawiam!

   Usuń
 4. Dziękuję za życzenia :)
  Zgadzam się Pani Olu z wypowiedzią i masz rację. Również zacznę wypisywać pozytywne zdarzenia by móc potem do nich powracać :)
  Ciekawy blog i na pewno będę śledzić go na bieżąco ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjemnie czytać, że kolejna osoba chce wynotowywać najprzyjemniejsze wydarzenia z danego dnia. Oczywiście robimy to dla nas samych. Niemniej jednak, grupowa motywacja zawsze ułatwia sprawę.

   Dziękuję ślicznie!

   Usuń
  2. Warto, warto :) Pozdrawiam serdecznie!

   Usuń