Krok #2 - Poznaję siebie lepiej

By | poniedziałek, 29 sierpnia 2016 Leave a Comment
poznaję siebie lepiej
Krok #2 - Poznaję siebie lepiej

Idea cyfrowego nomadyzmu to nie tylko praca zdalna, ale wykonywanie pracy z dowolnego miejsca na Ziemi; pracy, która przynosi satysfakcję. Otrzymywanie za nią wynagrodzenia jest ważne, nie jest to jednak priorytetem. Pieniądze są potrzebne do spełniania marzeń i opłacania kosztów życia, czyli płacenia rachunków, ale nie powinny grać pierwszych skrzypiec. 

Co zrobić, żeby zdefiniować satysfakcjonującą pracę?


Jeśli chcesz na czymś zarabiać, to bądź w tym ekspertką. Idąc krok dalej, aby nią zostać, codziennie poszerzaj wiedzę w danym temacie, obracaj się w odpowiednim środowisku, obserwuj liderów branży. Wymaga to ogromnego zaangażowania, zatem osiągniecie celu będzie możliwe jeśli zajmiesz się czymś, co naprawdę lubisz robić.


Poświęć czas i energię, żeby wiedzieć kim jesteś.


Jeśli znasz i rozumiesz siebie bardzo dobrze, to łatwiej będzie Ci zdefiniować pracę, która będzie miała dla Ciebie znaczenie. 
  • Wyznacz swoje wartości (co jest dla mnie ważne, polecam listę Michała Pasterskiego)
  • Zdefiniuj czym jest dla Ciebie sukces (stan zamierzony, do czego dążę)

Poznaj siebie w praktyce


Stwórz następujące listy:

1) swoich umiejętności - w czym jesteś dobra, o jaką pomoc proszą Cię inni, z czym sobie świetnie radzisz
2) zainteresowań i pasji - zajęć w wolnym czasie, na co wydajesz pieniądze bez wyrzutów sumienia, czego zawsze chciałaś spróbować

Postaraj się, żeby listy były możliwie jak najdłuższe. Zacznij od razu tworząc bazę, którą będziesz dalej rozwijać poprzez regularne dopisywanie nowych cech, rzeczy, pomysłów. 

Mała wskazówka:


Ucz się rzeczy, które wywołują u Ciebie ekscytację i takich, które Cię lekko przerażają. Zawsze to nowe doświadczenia, a przy okazji będziesz mogła się przekonać czy coś naprawdę lubisz lub czy słusznie miałaś uprzedzenia wobec niektórych rzeczy.


Poznaję siebie lepiej


Powyżej pisałam jak istotne jest poznanie siebie, dlatego to miejsce przeznaczam na lepsze przyjrzenie się samej sobie.

Moje wartości: marzenia, rozwój osobisty, akceptacja, sprawiedliwość, niezależność finansowa, satysfakcja, pasja, motywacja, zdrowie, miłość, szczęście.
Moja definicja sukcesu: To ja jestem odpowiedzialna za kształtowanie swojej rzeczywistości. Jestem zadowolona z tego, gdzie i z kim jestem oraz co robię.


Żyj swoim życiem. Bądź kim jesteś. Stan się samo-ekspertką.Buźka,
Nomadka


P.S.


Moje 2 listy, zainteresowań oraz umiejętności i pasji, już powstają. Zapisałam je w chmurze (na dysku G.), żeby zawsze mieć je 'pod ręką' i móc uaktualniać w każdej chwili. Ciebie też do tego zachęcam :)

Nowszy post Starszy post Strona główna

0 komentarze :